Malý princ a terorismus - ironické, že?

20. září 2011 v 19:41 | Eunice |  Výkřiky do tmy
(aktualizováno z 28.02. 2011)
Malý princ

Přišel na krásnou planetu. Nebyla to ledajaká planeta. Byla to překrásná planeta. Byla plná přírodních krás. Na nebi byly nádherné červánky, které místy přecházely do obrovských, hustých, černých mraků. Malý princ nadšeně vykračoval.
Najednou okolo něho, těsně vedle něho, proběhla jakási žena nebo vlastně ani nevěděl zda je to žena. Byla to osoba, která byla zahalena v černém hábitu, který vzdáleně mohl připomínat třeba šaty. Malý princ nechápal, proč té osobě nejsou vidět aspoň oči. Jak může takhle rychle běhat, když vůbec nic nevidí?
A najednou se ozvala rána. Obrovská exploze a žena zmizela i se spoustou lidí. Malý princ se velmi podivil: "Hmmm… Patrně na této planetě bude nějaká sopka. A bude to zvláštní sopka. Nechrlí lávu, je patrně celá v podzemí, nekouří se z ní a najednou si prostě bouchne.
Malý princ se velice podivil a šel dál. Najednou uviděl říčku a na ní krásný parník - pomyslel si tedy: "Podniknu plavbu parníkem po řece!"
Za chvíli zklamaně odcházel, protože na něj nezbyla palubní vstupenka. A tak Malý princ stál smutně na břehu a díval se, jak parník odplouvá…
Najednou parník zmizel - ozvala se strašlivá rána a Malý princ si pomyslel: "Tady, na této planetě mají opravdu těch sopek spoustu! A dokonce i pod vodou."
Sledoval ten kouř, jak pomalu stoupá k nebi a najednou zase obrovská rána!
To letadlo narazilo do veliké budovy a z nebe začaly pršet kameny a trosky. Všude hořelo. Malý princ se hrůzou nemohl ani pohnout a vůbec mu do této záhady nesvitla trocha světla.
Teď už si vůbec nebyl jistý, co by něco takového mohlo způsobit.
Ale protože to byl človíček nevinný a čistý nikdy by neuvěřil, že kdekoli - na jakékoli planetě - může existovat tzv. terorismus.
A protože se moc bál o svého beránka a svou růži, rychle se vydal na svou milovanou planetku: domů. Vzpomněl si totiž na slova, která mu jednou řekla jeho přítelkyně liška: "Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
A Malý princ možná dodnes přemýšlí, co se na oné planetě vlastně stalo a co vlastně bylo příčinou té obrovské zkázy.
AN/: Musím přiznat, že tohle nebyl můj nápad. Je to vlastně DÚ na občanskou výchovu - paní profesorka Krátká po nás požaduje povídku na téma terorismus, ve kterém hraje hlavní roli zrovna Malý princ. Vůbec jsem netušila, jak to zpracovat, ale doufám, že výsledek je aspoň trochu uspokojivý.
Vaše Eunice
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama